Днес е Четвъртък, 18 Януари 2018 година.

img_7254

Конгреса на Световната Федерация въвежда нова дисциплина: Games Classic Bodybuilding (Игрови Класически Културизъм). Тази дисциплина идва на фона на все по нарастващото желание и усилия на световната федерация нашият спорт да бъде приет като Олимпийски.
За начало ще има две категории: до 175см и над 175см

Разликите с Класическият Културизъм са в по малките килограми тук.
Пример: до 162см , височина минус 100 -2кг /162-165см , вм 100 -1кг/165-168см, вм 100+0кг /168 -171см , вм 100 +1кг / 171-175см . вм 100+2кг /175 -180 см ,вм 100+3кг/вм 180-188см , вм 100 +4кг / 188-196см, вм 100 +5кг /над 196см , височина минус 100 +6кг равно на максимално тегло.

Както се вижда има значително намаляване на килограмите спрямо височината на състезателите в този игрови културизъм – но с оглед на приемането ни като Олимпийски Спорт това е необходима стъпка напред.

Още една дисциплина: Уелнес Фитнес /Wellness Fitness
По предложение на Бразилската Федерация и с оглед на популярността на тази нова дисциплина в Южна Америка, IFBB реши тя да бъде включена в програмата на Федерацията.
Категориите ще бъдат уточнени но засега са: -158см, -163см, -168см и над 168см, ветеранки над 35 години в една категория. Тук състезателките изпълняват това което се прави на сцената от състезателките по Бикини Фитнес, като степента на релеф е същата, а мускулатурата им е по слабо развита от тази на Жени Физика. Като степента на развитие на долните крайници преобладава над горната част.

img_7119

Повече засега може да видите в Интернет пространството. Българска федерация ще публикува критериите за тези дисциплини. Класическият Културизъм остава непроменен.

Мъже Физика: Световното ще бъде заедно със световното за мъже културизъм.
Абсолютният победител на Световното по Класически Културизъм и Победителя в Мъже Мускулеста Физика ще имат право на Про Карта.

Нови промени и за Културизъм Ветерани:
Категориите ще бъдат: 40-44 години, 45-49години и от 50 години нагоре. Премахват се над 60 години и над 65 години. Въвежда се и “Елит Група” където участниците/участничките от Мъже Физика, Бикини Фитнес и Класически Културизъм ще получават голям финансов стимул (парични суми) при събрани най много точки за класирането си.

Кои състезания ще бъдат смятани за “Елит”?
Световно за мъже, Световно по Фитнес, и някои но не всички от Бен Уайдер Легаси Купа, Бен Уайдер и Олимпия за Аматъори – ще бъдат от 8 до 12 състезания на година.